czwartek, 26 lutego 2015

Witaj Afryko!

Na początek, musieliśmy zrobić to, co zostało nam na poprzedniej zbiórce, czyli rozszyfrować wskazówkę gdzie dalej mamy szukać kluczy do skrzyni ze skarbem od Garbatego Joe. Na zdjęciu obok jest mapa, którą dostaliśmy na pierwszej zbiórce ( 2 tygodnie temu). Gdy odkryliśmy, że mamy wybrać się do Afryki, poszliśmy szybko za druhną Anią na górę i pobawiliśmy się w trzy pląsy:
1. 10 murzynków
2. Tam daleko w Afryce
3. Zum gary garyNastępnie ustawiliśmy się w szeregu i odliczyliśmy do czterech. Każda drużyna (jedynki, dwójki, trójki i czwórki) miała za zadanie narysować jakieś zwierzę oraz napisać: jak ma na imię, gdzie mieszka i jaka jest jego ulubiona potrawa ☺Gdy wróciliśmy do naszej zuchówki każda drużyna przedstawiła swoje dzieła reszcie. Pod koniec zbiórki zawiązaliśmy krąg, przyznaliśmy sobie punkty i wróciliśmy na górę, gdzie czekali już rodzice. ☺
Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj!
dh. Gabrysia

czwartek, 19 lutego 2015

Pierwsza wyprawa w poszukiwaniu skarbu Garbatego Joe!

W zeszłym tygodniu napisaliśmy do Garbatego Joe, że chcemy odnaleźć skarb. Pierwsza poszlaka znajdowywała się w Ameryce Północne. A kto mieszka W Ameryce Północnej? Indianie! W związku z czym każdy z nas zrobił wspaniałe pióropusze. Oczywiście nie zabrakło kolorowych piór.☺


 Po męczącej pracy z małymi piórami, które non stop uciekały z dłoni, poszliśmy na górę wyszaleć się i dobrze spożytkować naszą energię! 
Oczywiście nie zabrakło "selfie" na naszej zbiórce. Dh. Janek razem z chłopcami ;) Pod koniec zbiórki zuchy przyznały sobie punkty (1-3) a kadra przyznała każdej szóstce kulki-punkty. W słoikach zuchów jest ich coraz więcej i mamy nadzieję, że do końca roku będą pełne! ;)

Z zuchowym pozdrowieniem, 

Czuj!
dh. Gabrysia

czwartek, 12 lutego 2015

Garbaty Joe i jego tajemnica!

Wszystko zaczęło się od kopert! Dostaliśmy informację, że w szkole jest aż 13 małych, białych przesyłełek do nas. Szybko się podzieliliśmy i zaczeliśmy szukać. I oto one:

Po poszukiwaniach wyjeliśmy wszystko co było w kopertach i okazało się, że były to fragmenty mapy z listem, w którym niejaki Garbaty Joe ma dla nas skarb, ale najpierw musimy odnaleźć kilka kluczy do skrzyni. Czy zuchy wyraziły zgodę? Oczywiście! Pirat powiedział, że pierwsza wskazówka gdzie jest klucz zaznaczona jest na mapie czerwonym kółkiem i okazało się, że jest to Ameryka Północna!
 Po szybkim ułożeniu i sklejeniu mapy, zaczeliśmy myśleć o tym, jak odpisać Piratowi, że z przyjemnością znajdziemy skarb. Dh. Ania zaproponowała nam, byśmy odpisali w iście pirackim stylu, mianowicie w alfabecie morsa. Napisaliśmy:
"Tak, chcemy znaleść skarb. Zuchy" 

Pod koniec zbiórki poszliśmy na górę, na salę gimnastyczną, by trochę pobiegać i się wyszaleć przed powrotem do domu. Nie zabrakło oczywiście zabawy w magicznego berka i baba jagę☺

Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj!
dh. Gabrysia

czwartek, 5 lutego 2015

Pierwsza zbiórka po feriach!

Dzisiaj spotkaliśmy się po dwutygodniowym wypoczynku! Zbiórkę zaczeliśmy od opowiadania innym jak spędziliśmy wolny czas. Część z nas wyjechała z rodzicami w nasze Polskie góry a część za granicę. Kilkoro z nas wyjechało na wieś gdzie zrobiło wielkie bałwany!
Każdy spędził te ferie aktywnie, odpoczywając od nauki. ☺
Potem każda szóstka dostała ważne zadanie, otóż musiały wybrać sobie słoik i go ozdobić. Ale czym? Zuchy szybko wybiegły z harcówki i zaczęły się rozglądać po szkole za różnymi materiałami. Gdy już wszystko znalazły, zaczęły ozdabiać swoje słoiki. A oto efekty:

 

Kadra również się postarała i zrobiła swój:
Po każdej zbiórce szóstki będą dostawać punkty-kulki od 1 do 3 od kadry, w zależności o tego jak się zachowywały. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. ☺ Za tydzień przybędzie do nas dh. Patrycja która utknęła w Laponii (przez magiczną śnieżycę) z paczką dla nas od Św. Mikołaja! Trzymamy kciuki za powrót do nas!

Z zuchowym pozdrowieniem,
Czuj!
dh Gabrysia