środa, 27 stycznia 2016

Sprawnościowy raj!

"A kiedy będzie nowa sprawność druhno?"

Otóż na tej zbiórce zuchy dowiedziały się, że sprawności mogą też same zdobywać! Całą kadrą przygotowaliśmy grę po kole na której przedstawiliśmy zuchom trzy sprawności indywidualne, które mogą zrobić w ciągu ferii. Oto one:

1. Łamigłowa
Ah, przy tym to trzeba było się nagłowić! Ileż to roboty! Szyfry i rebusy! Ale warto było, kiedy w końcu wszystko poszło po myśli zuchów!

2. Przyjaciel/Przyjaciółka książek
A co by było gdyby...? Harry nie spadł z miotły podczas meczu Quiddicha? Szybciej by wygrał mecz? Na tym punkcie zuchy musiały przedstawić co mogłoby się zdarzyć, gdyby losy bohaterów książki potoczyłyby się inaczej!

3. Gimnastyk
Uśmiech! Moc! Fitness sport! Albo: W zdrowym ciele, zdrowy zuch! Znaczy duch! Razem z druhem Tomkiem trzeba było zrobić pare pompek i przysiadów. Odbyły się nawet mini zawody między zuchami a druhem!

Po naszej grze każdy wybrał jedną kartę sprawności, którą może zrobić i przynieść na nastepną zbiorkę. Jeśli zadania będą uzupełnione, zuch zdobędzie nową sprawność! ☺


Z zuchowym pozdrowieniem, 
 Czuj! 
dh. Gabrysia

sobota, 23 stycznia 2016

Złap mnie jeśli potrafisz.

Na naszej ostatniej zbiórce z cyklu "detektyw", kominek rozpalił dh. Tomek. Po obrzędowym rozpoczęciu dostaliśmy koperty z rebusem i miejscem, w którym znajdziemy kolejną wskazówkę. Koperty z rebusami zaprowadziły nas na schody koło naszej sali, gdzie czekały na nas sprawności i fragment mapy!

Następnie, na dużej kartce, narysowaliśmy nasze podobizny, aby detektyw nas nie zapomniał. Zbiórkę tradycyjne zakończyliśmy kręgiem rady, podczas którego każdy mógł przyznać sobie odpowiednią do zachowania liczbę punktów.

Kolejna zbiórka już 26 stycznia. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o kartach uczestnika, które należy wypełnić i niezwłocznie dostarczyć do dh. Gabrysi. :)

Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj!
dh. Alicja

sobota, 16 stycznia 2016

Detektywi! Pomocy!

Ileż się działo na tej zbiórce! 
Zacznijmy od samego początku. Kiedy  kominek został zapalony przez zuchenkę Olę, wszyscy zaśpiewaliśmy naszą piosenkę obrzędową "Na Wojtusia z popielnika". Potem, siedząc wciąż w kręgu dh Ania spytała się nas czy pamiętaliśmy co działo się na zbiórkach przed feriami świątecznymi. To było taaaaak dawno temu, że zdołaliśmy sobie to przypomnieć po dłuższym zastanowieniu! ☺
I nagle... BAM! Dostaliśmy wiadomość od naszego mentora, Sherlocka Holmsa! Oczywiście, w związku z tym, że zuchom nie stawia się łatwych wyzwań, sprytny detektyw zaszyfrował swój list do nas. Podzieliliśmy go na 3 i każda szóstka miała za zadanie jak najszybciej rozszyfrować co tam jest napisane. 
Dowiedzieliśmy się, że komuś zaginął pies!
Szybciutko wybiegliśmy z naszej sali i zaczeliśmy szukać czworonożnego przyjaciela. Niestety, ale nie mogliśmy go znaleźć... Coś trzeba było wymyślić! Na pomysł wpadła zuchenka Wiktoria która zaproponowała, byśmy zrobili lupy dzięki którym może uda nam się odnaleźć ślady pieska. 
Wróciliśmy w te pędy zrobić nasze lupy!


Dzięki temu pomysłowi zrobiliśmy wspaniałe przyrządy do szukania śladów! W momencie gdy wyszliśmy z sali zauważyliśmy ślady jakiegoś zwierzaka! Błyskawicznie ruszyliśmy w poszukiwania pupila biednego Pana z listu. Udało nam się odnaleźć zaginionego psa, który siedział przy schodach,
i wypełnić nasze zadanie od Sherlocka! Jesteśmy najlepszą Zuchową Agencją Detektywistyczną! ☺

KOLONIA ZUCHOWA:

Na chwilę obecną wiadome są trzy rzeczy.
1. Wyjazd odbywać się będzie w terminie 8-29 lipca.
2. Baza w której będziemy nocować to Stanica Harcerska ZHP "Orle Gniazdo" w Imiołkach.
3. Komendantem kolonii będzie phm Krzysztof Kacprzak.

Wszystkie chętne zuchy bardzo zachęcamy, by spędziły z nami te trzy tygodnie. Wszelkie nowe informacje na temat wyjazdu będą podawane na blogu, po prawej stronie. ☺

Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj! 
dh. Gabrysia