wtorek, 15 marca 2016

Kowboje mają wąsy.

Kolejna zbiórka z cyklu "Zdobywcy dzikiego zachodu" przebiegła pod hasłem wąsów. Po obrzędowym rozpaleniu kominka przez Tosię, dh Gabrysia pokazała nam butelkę z magicznym napojem, dzięki któremu miały wyrosnąć nam wąsy. Druhna prosiła nas po kolei do innej sali i dawała napój. 

Kiedy już każdy miał wąsy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i zeszliśmy na korytarz, aby zagrać w kowbojskiego berka. Następnie wróciliśmy do sali, aby obrzędowo zakończyć naszą zbiórkę i przyznać sobie punkty.


Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj! 
dh. Alicja.

poniedziałek, 7 marca 2016

Jesteśmy kowbojami !

Naszą ostatnią zbiórkę, jak zwykle, rozpoczęliśmy uroczystym kominkiem, który tym razem, rozpaliła Wiktoria. Następnie, żeby jeszcze bardziej wcielić się w kowbojów robiliśmy lassa, z czarnych i czerwonych sznurków, które wcześniej każdy z nas musiał znaleźć. Nasze lassa wykorzystaliśmy potem podczas wyścigach w rzędach, które dostarczyły nam wspaniałej zabawy. Po zdrowym współzawodnictwie wróciliśmy do sali i zajęliśmy się robieniem naszych kowbojskich kapeluszy. Gdy każdy miał już swój własny, niepowtarzalny kapelusz, przyznaliśmy punkty i zakończyliśmy zbiórkę kręgiem rady.
Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj! 
dh. Ania.