niedziela, 26 marca 2017

Poszukiwania Strażnika Elfów!

Ostatni wtorek przebiegł pod znakiem poszukiwań. Zuchy dostały informację od Strażnika Elfów, że ma dla nich informację, ale spotkają się z nim dopiero, kiedy znajdą wszystkie medaliony i wykonają podane na nich zadaniach. Wszystkim zuchom się to udało i mieli okazję spotkać się ze Strażnikiem Elfów, który poprosił nas o pomoc i wręczył nam słodki prezent. :)

Ponadto zuchy, które były na sobotniej grze otrzymał sprawność podróżnika - gra w ciemności i w czasie deszczu i do tego zachowanie dobrego humoru to nie lada wyczyn, godny prawdziwego zucha. :) A nowe dzieci w gromadzie dostały chusty!
czwartek, 16 marca 2017

Instytucje.

Na poprzedniej zbiórce zuchy zdobywał sprawności indywidualne podczas tzw. instytucji. Do wybory były trzy sprawności - Mistrz gier i zabaw, Miłośnik filmów i Mistrz origami. Tego dnia odbyło się również krótkie zebranie kolonijne, jeśli kogoś z rodziców nie było i nie dostał informatora kolonijnego, a chciałby go mieć to będzie również do tego okazja na najbliższej zbiórce.. :)

Ponadto przypominam o sobotniej wycieczce! Spotykamy się pod szkołą o 14, odbiór dzieci po imprezie o 18:30 z pętli autobusowej 519 Powsin-Park Kultury, lub wcześniej z miejsca ogniskowego na Kabatach. Dzisiaj wyślę jeszcze do Państwa maila informacyjnego w tej sprawie. :)Czuj!
Dh. Alicja

niedziela, 12 marca 2017

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa. :)


4 marca 2017 roku "Łaziki" wybrały się do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Wycieczka była podsumowaniem cyklu sprawnościowego "Kolejarz", który robiliśmy w ciągu ostatnich zbiórek. :) Pod szkołą spotkaliśmy się o 13:15, wyruszyliśmy jednak znacznie później, bo trzeba było zaczekać jeszcze na spóźnialskich. ;) Na wycieczce pojawiła się dh. Gabrysia, którą dzieci z przyjemnością powitały i wyściskały. :)

Chwilę po 14 byliśmy na miejscu. Na początku zwiedziliśmy sale ze stałą ekspozycją, zajrzeliśmy też do czekoladowej makiety kolejowej. Była nam bardzo przykro, kiedy dowiedzieliśmy się, że nie można jej zjeść. :c
Następnie udaliśmy się na zewnątrz, gdzie zwiedziliśmy wszystkie możliwe pociągi, wchodząc gdzie tylko się dało. Ku naszemu rozczarowaniu niektóre z pociągów otwarte są dopiero w lecie, więc nie mieliśmy okazji ich zwiedzić, ale nie omieszkaliśmy zajrzeć do wnętrz pociągów przez okna. :)

Zajrzeliśmy również do sklepu Muzeum, gdzie każdy miał okazję zakupić sobie pamiątkę. :)Na koniec wizyty w Muzeum musieliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie!


Po wizycie w Muzeum udaliśmy się na małą niespodziankę - na gofry do Waffle Bar. Na szczęście restauracja oferuje gofry we wszystkich wariantach, więc każdy miał co jeść. :) Aczkolwiek chyba zuchy, które dostały gofry bez mleka i jajek były nieszczególnie zadowolone z ich smaku... :)

Bardzo dziękuję wszystkim zuchom i kadrze za obecność! Świetnie się z Wami bawiłam! :)

Czuj!
Dh. Alicja.

P.S. W linku poniżej można obejrzeć wszystkie zdjęcia z wycieczki: https://drive.google.com/drive/folders/0Bz9RVmVYK1XZbHk3OF9OM192TWs?usp=sharing

środa, 1 marca 2017

Czas zarejestrować pociąg!

Na ostatniej zbiórce zuchy miały za zadanie zarejestrować pociąg. Nie było to jednak takie proste, bo aby zdobyć jeden formularz musiały najpierw zdobyć jakiś inny lub wykonać jakieś zadanie. Ostatecznie wszystkim drużynom udało się wykonać zadanie. :) Ta zabawa zajęła nam całą zbiórkę! Wszystko podsumowaliśmy sobie kręgiem rady.Czuj! 
Dh. Alicja