poniedziałek, 19 stycznia 2015

Całą kadrą, chcielibyśmy życzyć każdemu Zuchowi i jego Rodzicom udanych, rodzinnych i bezpiecznych ferii. Wpaniałego wypoczynku, dużo śniegu i niezapomnianych przygód.
Udanych ferii i do zobaczenia w środę na zbiórce! ☺Z zuchowym pozdrowieniem,
Czuj!
Kadra gromady

środa, 14 stycznia 2015

Zbiórka z dnia 14,01 oraz wstępna informacja o kolonii.

Dzisiaj ostatni razy mogliśmy wcielić się w rolę małych elfików naszego kochanego Św. Mikołaja!Jak tylko weszliśmy do naszej zuchówki zauważyliśmy ogromną tablicę a na niej jakieś dziwne znaki. Mimo naszej wielkiej ciekawości, co to jest musieliśmy poczekać aż wszyscy się zbierzemy na zbiórce. W między czasie dh. Patrycja złapała swoją gitarę i śpiewała z nami różne piosenki. Tych którzy nie znali próbowała nauczyć ☺
Dopiero gdy cała gromada była już razem druhna powiedziała nam, że dostała informację od Mikołaja i zapisała ją na tablicy. Nie chciała by poszło nam to za łatwo w związku z czym zapisała to szyfrem - czekoladką! W zamian za klucz poprosiła nas byśmy narysowali, co robią elfy w szóstkach. Po kilku minutach każda grupa miała pokazać efekty swojej pracy. Pod sam koniec połączyliśmy podpowiedzi dh. Patrycji i odszyfrowaliśmy wiadomość! Jeśli ktoś chciałby odczytać wiadomość w zakładce "Dla Zuchów" jest wytłumaczony szyfr. ☺
Informacje o Kolonii:

W chwili obecnej wiadomo przede wszystkim, że w tym roku na kolonię zuchową jedziemy z dwoma innymi środowiskami - Pszczółkami oraz z Wierchami. Komendantem kolonii będzie znamy przez niektórych dh. Ewok.
Baza którą razem wybraliśmy to Harcerska Baza Obozowa "Pilica" (LINK) do której pojedziemy w terminie 6 - 27 lipca. Zuchy będą najprawdopodobniej mieszkać w domkach typu "Mikołajek". Na kolonię można pojechać na: jeden, dwa lub trzy tygodnie. Wszystko zależy od chęci dziecka oraz oczywiście Państwa. Nie potrafię Państwu w tej chwili określić ceny całego wyjazdu lecz mam nadzieję, że nie przekroczy ona 1 500 zł. Oczywiście cena jest różna w zależności od długości pobytu zucha. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt. Gdy dostanę jakiekolwiek inne informacje zostaną Państwo o nich poinformowani natychmiast.


Z zuchowym pozdrowieniem,
Czuj!
dh. Gabrysia