sobota, 19 grudnia 2015

Detektyw testuje naszą sprawność! + Wigilia szczepowa

Zbiórkę zaczęliśmy od rozpalenia kominka. Dzisiaj ten zaszczyt przypadł Stasiowi. Po obrzędowym rozpoczęciu zbiórki dostaliśmy list. Okazało się niestety, że jest on zaszyfrowany, a więc dh. Ania szybko nauczyła nas nowego szyfru matematycznego, który można przypomnieć sobie tutaj. Następnie wspólnie odszyfrowaliśmy list. 

Z listu dowiedzieliśmy, że detektyw powinien być sprawny i zwinny, a więc poszliśmy na korytarz, aby zorganizować wyścig rzędów. Dh. Ania podzieliła nas na dwie grupy i ustawiła obok siebie. Ścigaliśmy się m. in. trzymając w rękach piłki i kubeczki z wodą. Wyścigiem udowodniliśmy detektywowi, że jesteśmy bardzo wysportowanymi zuchami. ;)
WIGILIA

Tuż po naszej zbiórce odbyła się wigilia naszego szczepu, na której, tradycyjnie, najstarsze zuchy przekazane zostały drużynowym harcerskim. Zuchy, które przechodziły do harcerzy miały do wykonania kilka zadań przygotowanych przez dh. Gabrysie oraz ich nowych drużynowych. Reszta zuchów, harcerzy oraz gości również się nie nudziła. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pląsy oraz graliśmy w różne gry. Następnie nastąpiło oficjalne przekazanie i obcięcie frędzli zuchów przez dh. Gabrysię. Kolejnym elementem naszego spotkanie było coś, na co wszyscy czekali - jedzenie! Udaliśmy się do sali, w której dla wszystkich przygotowany był mały poczęstunek. To był świetny moment na pogratulowanie świeżo upieczonym harcerzom. :)

 

Kolejna zbiórka już 22 grudnia! To będzie nasza ostatnia zbiórka przed świętami! Serdecznie zapraszamy!

Z zuchowym pozdrowieniem, 
Czuj! 
dh. Alicja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz