niedziela, 3 lipca 2016

Kolonia 2016

Drodzy rodzice, drogie zuchy!

Już 8 lipca wszyscy spotkamy się na Torwarze dość wcześnie, bo o 6 (mam nadzieje, że uda Wam się wstać, to bardzo ważne, aby być na czas!), żeby wyruszyć we wspólną podróż w nieznane. W tym roku udajemy się do bazy harcerskiej "Orle Gniazdo" w Imiołkach - 14 km od Gniezna i 40 km od Poznania. Baza oferuje nam pawilony mieszkalne tzw. "zuchówki", w których będziemy spać na łóżkach typu "kanadyjka", dlatego bardzo ważne jest, aby zuchy miały ze sobą śpiwory i prześcieradła, opcjonalnie również karimaty i poduszki. Baza zapewnia wyżywienie, jednak nie naczynia, dlatego każdy powinien mieć ze sobą również menażkę i niezbędnik (ew. talerz, miska i sztućce – nietłukące). Na kolonię jada zuchy z 186 WGZ „Łaziki”, 243 WGZ „Wataha” i 404 WGZ „Elfy Czasu”. Wszystkie gromady należą do Hufca ZHP Warszawa Centrum, więc dzieci znają się z różnych hufcowych akcji.

W tym roku motywem przewodnim wyjazdu jest Akademia Morska. Trafiamy tam, by nauczyć się
życia okrętowego. Po początkowym przeszkoleniu wyruszamy w niezapomniany rejs, podczas którego spotkamy słynnych żeglarzy oraz legendarne morskie stworzenia. W Akademii Morskiej nauczymy się wielu żeglarskich piosenek, zdobędziemy nowe umiejętności, odwiedzimy kilka ciekawych miejsc i świetnie spędzimy razem czas.


Przed wyjazdem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Dh. Gabrysia wysyłała wszystkim rodzicom listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać. W razie, gdyby ktoś takiej listy nie otrzymał lub ma jeszcze jakieś dodatkowe pytania prosimy o kontakt z dh. Gabrysią mailowo lub telefonicznie. Kontakt można znaleźć na pasku bocznym bloga. W przypadku, gdy dziecko zażywa na stałe jakieś leki bardzo ważne jest, aby na zbiórce wyjazdowej wręczyć je instruktorowi wraz z podpisem i opisem dawkowania.


Dzień odwiedzin to 24 lipca. Jest to dzień, w którym rodzice mogą przyjechać do bazy i zabrać swoje dzieci, aby spędzić z nimi dzień. Rodziców zachęcamy do przyjazdu dzień wcześniej, ponieważ 23 lipca odbędzie się festiwal, czyli wspólna impreza z występami zuchów i harcerzy. Baza nie może zaoferować rodzicom noclegu!

Z wyjazdu wracamy 29 lipca. Dokładna godzina powrotu nie jest jeszcze znana.

Do zobaczenia!

Czuj!
Dh. Alicja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz