niedziela, 2 października 2016

Na pomoc R1!

Na ostatniej zbiórce odwiedził nas podróżnik Albert, który podziękował nam za pomoc w odnalezieniu mapy (to robiliśmy w zeszłym roku), bo dzięki niej może teraz wyruszyć w dalszą podróż. I wiecie co? Chce nas zabrać w tę podróż ze sobą! Co więcej, nie jest to zwykła podróż, bo Albert wybiera się tym razem w podróż międzygalaktyczną, aby pozwiedzać inne planety. Jednak nie tylko o zwiedzanie chodzi, bo na każdej z planet, na które się udamy czeka na nas ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy!


Jednak nie da się wyruszyć w podróż, jeśli nie mamy rakiety, dlatego na początku zbiórki podzieliliśmy się na 4 zespoły i każdy zbudował swoją rakietę. Pierwsza planeta, na którą zabiera nas Albert to planeta R1. Wszyscy ratownicy medyczni, którzy tam pracują wyjeżdżają na międzygalaktyczną konferencję naukową i poprosili nas, żebyśmy zastąpili ich na jeden dzień, dlatego musimy zdobyć trochę nowych umiejętności, żeby im pomóc. To doprowadziło nas do gry po kole, na której dowiedzieliśmy się m. in. czym jest ICE, jak używać szyfru RA-TO-WN-IK oraz jak należy wzywać pomoc i pod jakimi numerami.


Następnie usiedliśmy w kręgu i obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy krótkiego przedstawienie, które przygotowali dla nas druhny i druhowie. Z niego dowiedzieliśmy się, że każdy może pomagać innym, nawet jeśli nie do końca wie jak to się robi. Na koniec zbiórki nauczyliśmy się nowego pląsu - "10 ratowników". Później mieliśmy krąg rady i tradycyjne zakończenie zbiórki piosenką i iskierką.


Czuj! 
dh. Alicja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz